Máte nevyrovnanú platbu - podvodné vydieranie emailom

Vydieranie emailom a údajným hacknutím či videom: nič neplaťte!

Aj vy dostávate vydieranie prostredníctvom emailu? AK nezaplatíte výpalné, prezradia údaje o vás?…

Aj vy dostávate vydieranie prostredníctvom emailu? AK nezaplatíte výpalné, prezradia údaje o vás? Na Slovensku sa objavujú nárazové vlny, počas ktorých sa objavuje zrejme viacero páchateľov s rovnakou technikou. Tvrdia, že infikovali váš počítač, analyzujú vaše správanie, majú snímky vášho nahého tela, masturbácie, vydierajú vás, že odhalia vaše dáta, tajomstvá, navštívené stránky a podobne. Ak sa čudujete, prečo to robia opakovane, jednoducho tieto emaily zaplavujú internet. Občas zastihnú niekoho ako clekom neskúseného a nového. Inokedy boli dlho filtrované a raz sa správa dostane cez filtre až pred oči používateľa.

Stretávame sa aj s tým, že napriek dlhodobému používaniu emailovej schránky a prieniku adresy niekam „von“ sa po niekoľkých pokusoch podarilo osloviť povedzme až tým dvadsiatym piatym. Obeť má pocit, že email tvrdí pravdu, naozaj odhalí nejaké neželané informácie z počítača a uverí, že účet bol hacknutý. Celé je to pritom nešťastie, ktorému naozaj niektorí Slováci veria a preto hľadajú pomoc. Ostáva dúfať, že vždy narazia na takéto články, prípadne tie na portáli hoax.sk, kde je ich naozaj veľa. Emaily totiž nie sú adresné. Sú generované., Páchateľ nemá žiadne dáta, žiadne fotografie a ani chúlostivé zábery. Nedisponuje ničím. Napriek tomu, že podobná činnosť existuje a vydieranie je naozaj v tomto znení možné, nebude to prípad, akých sú tisícky v slovenských emailových schránkach. Jeden z nich je ako ukážka nižšie. Majú totiž totožné vlastnosti a podľa nich problémové emaily spoznáte.

Spoločné prvky všetkých falošných emailov, ktoré vás chcú vydierať cez BitCoin

  • email má podivný jazyk
  • hneď na začiatku tvrdí, že je to oj… pritom netuší, čo to znamená. Sám sa tak charakterizuje, skôr než ste si prečítali tento článok.
  • email vás posiela uhradiť výpalné kryptomenou a ešte vás aj posiela naučiť sa o tom, ako sa s kryptomenou narába
  • emaily chodia v rovnakom znení na tisíce schránok v rovnakom čase. Aktuálna vlna prebieha počas 2. septembra 2022
  • nesie predmet: Máte nevyrovnanú platbu.  Zrejme vás to má prinútiť zobraziť email – kliknúť, čítať a uveriť. Neverte mu však.
  • Ak email prišiel z adresy, ktorá sa tvári ako vaša, neznamená to, že páchateľ poslal email z vášho emailu. Ide len o maskovanie adresy – uvedenie jej tvaru, no reálne z vášho emailu nič neodišlo.
  • Páchateľ nemá nič. Nepozná vás. Nepozná vaše meno, ani žiadne iné údaje. Uvádza len email. Netušíte pritom, že možno 80 percent emailov sa stráca, pretože ich posielajú na neexistujúce schránky. Tie tak nie sú doručené. Váš email pritom mohli pokojne trafiť náhodným zadávaním kombinácií mien.
  • Email má podivné kódovanie. Pri niektorom zobrazení, tak ako je napríklad vidieť na fotografii, sa nezobrazuje slovenská diakritika preto, že páchateľ je v zahraničí a nepoužíva, respektíve nemá naše stredoeurópske kódovanie v počítači. Musí tak vynaložiť viac námahy, aby sa email zobrazoval tak ako má.

TIP: neodporúčame tieto emaily otvárať. Niektoré môžu obsahovať drobný pixel, ktorý je síce neškodný, no odosielateľovi môže dávať nenápadnú neviditeľnú informáciu, či sa pixel zobrazil, alebo nie. To pre neho znamená, že emailová schránka existuje a že prijímateľ reálne reaguje – emaily otvára a číta. Takýto pixel je teda zradný a prezradí, u koho má páchateľ takejto vydieračskej činnosti vyššiu šancu ako u toho, čo email zmaže bez prečítania. Napríklad.

Znenie aktuálnej vlny je:

Ahoj! Bohužiaľ, toto celé je ojeb, mám pre vás niekoľko zlých správ. Asi pred niekoľkými mesiacmi som získal prístup k vašim zariadeniam, ktoré ste používali na prehliadanie internetu. Následne som pokračoval v sledovaní vašich internetových aktivít. Nasleduje postupnosť minulých udalostí: V minulosti som si od hackerov kúpil prístup k mnohým e-mailovým účtom (dnes je to veľmi jednoduchá úloha, ktorú je možné vykonať online). Je zrejmé, že som sa bez námahy prihlásil do vášho e -mailového účtu (e6lr1-ol@darknet.sk). Týždeň na to sa mi podarilo nainštalovať trojský vírus do operačných systémov všetkých vašich zariadení, ktoré sa používajú na prístup k e -mailu. V skutočnosti to bolo celkom jednoduché (pretože ste klikli na odkazy v doručených e -mailoch). Všetky múdre veci sú celkom jednoduché. Môj softvér mi umožňuje prístup ku všetkým ovládačom vo vašich zariadeniach, ako sú videokamera, mikrofón a klávesnica. Podarilo sa mi stiahnuť všetky vaše osobné údaje, ako aj históriu prehliadania webu a fotografie na moje servery. Mám prístup k všetkým vašim poslom, ako aj k e -mailom, sociálnym sieťam, zoznamu kontaktov a dokonca k histórii rozhovorov. Môj vírus neustále obnovuje svoje podpisy (pretože je založený na ovládači) a zostáva tak pre váš antivírus neviditeľný. Teraz by ste už mali pochopiť dôvod, prečo som zostal bez povšimnutia až do tejto chvíle … Pri zbere vašich informácií som zistil, že ste tiež veľkým fanúšikom webových stránok pre dospelých.

Naozaj si užívate sledovanie pornografických webových stránok a sledovanie špinavých videí a zároveň si užívate veľa výstrednej zábavy. Zaznamenal som niekoľko vašich výstredných scén a zostavil niekoľko videí, kde pri vášnivej masturbácii dosiahnete orgazmus. Ak stále pochybujete o mojich serióznych úmysloch, zdieľanie vašich videí s priateľmi, príbuznými a dokonca aj kolegami trvá iba pár kliknutí myšou. Tiež nie je pre mňa problém povoliť týmto videám prístup aj pre verejnosť. Skutočne verím, že by ste nechceli, aby sa to stalo, pretože chápete, aké špeciálne sú videá, ktoré radi sledujete, (ste si toho jasne vedomí), že všetky tieto veci môžu mať pre vás skutočnú katastrofu. Vyriešme to takto: Všetko, čo potrebujete, je prevod 1550€ na môj účet (ekvivalent bitcoinu na základe výmenného kurzu počas vášho prevodu) a potom, čo bude transakcia úspešná, bezodkladne odstránim všetky tieto výstredné veci. Potom môžeme predstierať, že sme sa nikdy predtým nestretli. Okrem toho vás ubezpečujem, že všetok škodlivý softvér bude odstránený zo všetkých vašich zariadení. Iste, svoje sľuby plním. Je to celkom férová ponuka za nízku cenu, vzhľadom na to, že som vynaložil veľa úsilia na to, aby som dlho prešiel vašim profilom a návštevnosťou. Ak neviete, ako nakupovať a odosielať bitcoiny – dá sa to ľahko vyriešiť vyhľadaním všetkých súvisiacich informácií online. Tu je moja bitcoinová peňaženka: 1JpW3mDnufT9o5neX6g1EDU6nSiTAKq9Jf

Dostanete maximálne 48 hodín po otvorení tohto e -mailu (presnejšie 2 dni). Nasleduje zoznam akcií, ktoré by ste sa nemali pokúšať vykonávať: * Nepokúšajte sa odpovedať na môj e -mail (e -mail vo vašej doručenej pošte som vytvoril ja spolu so spiatočnou adresou). * Nepokúšajte sa zavolať políciu ani iné bezpečnostné služby. Navyše vás ani nenapadne zdieľať to so svojimi priateľmi. Akonáhle to zistím (o tom nepochybujte, môžem to urobiť bez námahy, vzhľadom na to, že mám úplnú kontrolu nad všetkými vašimi systémami) – vaše video bude okamžite dostupné pre verejnosť. * Nepokúšajte sa ma hľadať – nemá to žiadny zmysel. Všetky transakcie s kryptomenami zostávajú vždy anonymné. * Nepokúšajte sa zmeniť operačný systém na vašich zariadeniach alebo sa ich zbaviť. Je to tiež nezmyselné, pretože všetky vaše videá sú už k dispozícii na vzdialených serveroch. Nasleduje zoznam vecí, ktorých sa nemusíte obávať: *Že nedostanem peniaze, ktoré ste previedli. – Nebojte sa, môžem to aj naďalej sledovať, aj keď je transakcia úspešne dokončená, pretože stále monitorujem všetky vaše aktivity (môj trójsky vírus obsahuje možnosť diaľkového ovládania, rovnako ako TeamViewer). *Že vaše videá aj naďalej sprístupním verejnosti, keď bude váš prevod peňazí dokončený. – Ver mi, nemá zmysel, aby som ti stále komplikoval život. Ak by som to skutočne chcel uskutočniť, stalo by sa to už dávno! Všetko bude prebiehať na základe férovosti! Skôr ako zabudnem … vpred sa snažte už viac nevstupovať do takýchto situácií! Moja rada – pravidelne si meňte všetky heslá k svojim účtom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *