Slováci sú vo veľkej miere zaplavovaní podvodnými emailmi, ponukami, prípravkami aj liekmi. V najvýraznejšej miere je v spame zastúpené podvodné investovanie do kryptomien. Najmä Facebook reklama je aktuálne výrazne preplnená rôznymi nástrojmi na investovanie peňazí. Využívajú určité heslá, ktoré neustále opakujú. veľmi často je to príbeh o tom, že nejaká známa osobnosť prezradila utajovanú metódu zarábania peňazí, ktorá bola len pre vyvolených. Údajne boli bohatí preto, že investovali do nástroja ABC a ten bol dlhé roky len pre vyvolených.
Táto osobnosť (neustále je to meno niekto iný) má byť dokonca žalovanou stranou, voči ktorej podala žalobu napríklad národná banka, alebo ministerstvo financií. Takéto tvrdenie má vyvolať u dôverčivých ľudí záujem o podobné investovanie, ak už o ňom vedia aj bežní smrteľníci a čuduj sa svete, podvodníkom toto klamstvo vychádza. Slováci naozaj prejavia záujem investovať do kryptomien cez falošné nastrčené články o tom, že Pellegriniho zatýkajú za vyzradenie tajnej informácie, alebo je tou osobou práve Lukáš Latinák a podobne.
Na fotografiách falošný článok kopírujúci dizajn cas.sk na doméne nhuy.top, ktorá nemá žiadnu spojitosť s cas.sk a Lukáš Latinák nemá žiadnu spojitosť so žiadnymi podvodníkmi s investovaním. Aspoň nie vedome a dobrovoľne.podvodný systém, ktorý zneužil fotografie známeho herca, spomínajú akýsi neznámy „úžasný systém“ s názvom TRADE +9 Lidex. Všimnite si, že takéto reklamy beztrestne propagujú stránky na sociálnych sieťach, ktoré už podľa názvu nemajú nič spoločné s obsahom reklamy. Stránky sú často hacknuté spolu s kartou pôvodného správcu. Vyrabovaná karta veselo financuje kampane.
Žiadne prezradenie utajovaného nástroja sa nekoná
Žiadne prekecnutie a verejné prezradenie utajovaného nástroja sa pritom nekoná. Podvodné články na podvodných doménach kopírujú dizajn skutočných portálov ako aktuality.sk, TA3, alebo SME. Fotografie moderátorov pochádzajú z iných relácií, dokonca používajú aj Michala Kovačiča z NATELO TV Markíza z novembra, hoci on už dávno v Markíze nepracuje. Podvodníci vytvárajú dojem, že existuje systém, ktorý reálne zarába a teraz je prezradený a prístupný aj obyčajným ľuďom. Vytvárajú tiež dojem, že postačí zadať meno a kontakt a o všetko sa postará starostlivý maklér.
Ide pritom o podvodnú sieť podvodníkov, ktorí radi získajú prístup do vášho počítača a potom do bankového konta. Všetky peniaze, ktoré investujete, v skutočnosti neinvestujete. Peniaze končia v nenávratne. To, čo vám oni poskytnú ako možnosť kontroly vašich investícií je pritom len nastrčený nástroj zobrazujúci nejaké krivky a čísla. Svoje peniaze už nevidel absolútne nikto z tých, ktorí „investovali“. Názov nástroja sa neustále mení, pritom ide o rovnaký postup, hierarchiu a podvodníkov. Nenechajte sa nachytať.