Nahé fotografie

Nahé fotografie celebrít aj bežných ľudí (amatérov) bodujú stále

Záujem verejnosti o nahé fotografie je vyšší než o fotografie. Svedčí o tom nejedna štatistika vyhľadávaní. Pritom zväčša je opak pravdou, že základné slovo je…

Záujem verejnosti o nahé fotografie je vyšší než o fotografie. Svedčí o tom nejedna štatistika vyhľadávaní. Pritom zväčša je opak pravdou, že základné slovo je vyhľadávanejšie a hodnotnejšie, než slovo s prídavným menom. V prípade fotografií nahých je to však inak. Aj úložiská, prípadne portály s papparrazzi fotografiami, dianím zo sveta šoubiznisu, či komunitné portály, majú zaujímavé čísla pri vyhľadávaní pojmu nahé fotografie. Internet totiž vnímame ako zdroj informácií, dát, zábavy, poznávania, ale aj ukojenia rôznych chúťok – dopytu – potrieb. Uspokojiť tieto potreby si vyžaduje nájsť priamo to, čo chcete. Aj preto:

Nahé fotografie celebrít sú lákavé

Poznať vzhľad obľúbenej speváckej hviezdy, alebo len bulvárom omieľanej tváre, je vec jedna. Druhá vec je však siahnuť do súkromia, do odcudzených hacknutých účtov na iCloude a potešiť sa zábermi na nahé telo slávnej osobnosti. Nemusíme za tým sledovať žiadnu deviáciu, či úchylku. Jednoducho zvedavosť prinútila viacerých, aby siahli po nahých fotografií nejednej hviezdy. Vo svete je známa sex tape Kim Kardashian, Paris Hilton a mnohých iných hviezd. Veď pojem sa stal inšpiráciou aj pre jednu komédiu s Cameron DIaz, ale sex v nej nehľadajte.

Aj nahé fotografie Scarlett Johannson, či Jennifer Lawrence. Pre hviezdy je nešťastím ak takéto snímky uniknú, pre verejnosť a neverejné stránky je takýto materiál zlatou baňou. Prevláda zvedavosť, ale aj chúťky vidieť niečo zakázané, neprístupné, nie bežné. Veď za vznikom deepfake (digitálna výmena tváre v živom videu jednej postavy za inú) stojí porno. Túžba mužov vidieť nejednu známu herečku v posteli spôsobila, že na portáloch s videami pre dospelých nájdeme deepfake známych herečiek, no v skutočnosti nimi nie sú. Ide o lákavý artikel, na ktorý lákajú špecializované portály a niektoré videá aj predávajú. Iný problém je, že známa osobnosť je ponížená reakciami individuálnych kritikov, samozvaných strážcov morálky, alebo reálnych deviantov s požiadavkami.

Nahé fotografie bežných ľudí (amatérov)

Zdalo by sa, že celkom iná kategória materiálov bude fotografia neznámej ženy, páru, alebo video. Neznámy bežní ľudia, neprofesionáli, vynikajú niekoľkými podstatnými vlastnosťami. Je nimi neskúsenosť, neokúkanosť, neohrabanosť napríklad pri pohlavnom akte a uveriteľnosť vďaka prirodzenosti. AK ide o človeka z rovnakej krajiny, atraktivita tejto fotky narastie. Ak z rovnakého mesta a poznáte aj identitu človeka na snímke, atraktivita k záberu stúpa ešte viac. Obete zneužitia rôznymi typmi páchateľov si dokázali už vytrpieť mnoho druhov ponižovania aj vydierania.

Príklad z minulosti, kedy na východnom Slovensku dosiaľ nevypátraný páchateľ (nepochopiteľné počínanie polície, ktoré nebudeme viac komentovať) zneužil účty a snímky niekoľkých stoviek žien, skompletizoval album rozdelený podľa ich skutočných mien účtov a predával fotografie vrátane nezletilých dievčat za úhradu, je dôkazom, ako lákavé je siahnuť aj po snímkach bežných ľudí. Napriek tomu, že máme stránky s videami v podobnom duchu voľne prístupné aj bez preukazovania sa vekovou hranicou.

Zvedavosť vidieť ľudí nahých, akokoľvek známych, slávnych, neznámych, je skrátka zakorenená zrejme v človeku samom. U niekoho viac, u iných menej, alebo vôbec. Ostatne nejedna filmová postava, či rozhovor už odhalil túžbu mať rontgenove oči a vidieť pod šaty. Zvláštna túžba. Ako ste na tom vy?

Stali ste sa obeťou vydierania s vašimi nahými fotkami? Pomerne častá problematika by mala byť riešená políciou. Postupy je možné nájsť v knihe (Ne)bezpečný internet z vydavateľstva Lindeni. Skúste siahnuť aj po jej elektronickej verzii stiahnuteľnej ihneď.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *